تاریخ : 23 خرداد 0 10:22
3
امام جمعه موقت قزوین:

همه وظیفه داریم مردم را به انتخابات دعوت کنیم/ایران با این ثروت عظیم نباید به جایی برسد که برق مردم قطع شود

  • کد خبر : 213330
  • 14 خرداد 0 16:42
همه وظیفه داریم مردم را به انتخابات دعوت کنیم/ایران با این ثروت عظیم نباید به جایی برسد که برق مردم قطع شود
امام جمعه موقت قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: همه وظیفه داریم مردم را به انتخابات دعوت کنیم و در حکومت اسلامی مردم نقش مهمی در ایجاد و تثبیت امنیت دارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص؛ حجت الاسلام‌ سیدمهدی خضری در خطبه‌های نماز جمعه قزوین با تسلیت سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) اظهار کرد: امروز مصادف است با رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) که باید اعتراف کنیم امام راحل را نشناختیم و به نسل جوان معرفی نکردیم.

وی افزود: ما امام خمینی(ره) را نشناختیم در حالی که در آفریقا فرزندان خود را خمینی نامگذاری می کنند و ما فراموش کردیم رهبر معظم انقلاب فرمودند ما در عصر خمینی(ره) زندگی می کنیم. حسنین هیکل نویسنده و دانشمند مصری گفته انقلاب خمینی تیری بود که از قرن هفتم میلادی (صدر اسلام) توسط اصحاب رسول خدا(ص) شلیک شد و در قرن بیستم به قلب تاریخ نشست.

امام ‌جمعه موقت قزوین بیان کرد: هنری کیسینجر آمریکایی می گوید روح الله خمینی غرب را با بحران برنامه ریزی مواجه کرد و ما این مرد بزرگ را نشناختیم در حالی که رهبر معظم انقلاب فرمودند شخصیت امام خمینی(ره) با هیچ یک از رهبران دنیا قابل قیاس نیست و ما حضرت روح الله(ره) را باید با انبیاء و اولیاء قیاس کنیم.

خطیب نماز جمعه قزوین گفت: ما کوتاهی کردیم که یک نوجوان عکس رضاشاه ملعون را در پروفایل شخصی فضای مجازی خود می‌گذارد و به رضاشاه افتخار می‌کند، که البته تعدادشان اندک است و ما جوانان فدایی حضرت روح الله(ره) زیاد داریم اما در بخش‌هایی کوتاهی کردیم و امروز به تفکر و بینش امام خمینی(ره) در دانشگاه‌ها و حوزه‌ها نیاز داریم.

وی اضافه کرد: امروز نیاز داریم پای درس و صحیفه امام بنشینیم و امام شناسی بخوانیم. بسیاری از مشکلات این است که مردم را پای مکتب امامین انقلاب نیاورده‌ایم و اینکه بعضی از کارهای فرهنگی و اجتماعی جواب نمی‌دهد بخاطر این بود که ما سراغ شاخ و برگ رفتیم و ریشه را رها کردیم؛ ریشه مکتب این دو امام بزرگوار است که محسن حججی، احمدی‌روشن و شهریاری تربیت می‌کند.

خضری عنوان کرد: فردا مصادف است با قیام 15 خرداد؛ رهبری فرمودند 15 خرداد سه عنصر امامت، مردم و عاشورا داشت. امروز حضرت آقا در بخش مهمی درباره اهمیت حضور مردم در صحنه‌های انقلاب صحبت فرمودند که 15 خرداد مهندسی حضرت روح الله برای انقلاب اسلامی، تمدن اسلامی و حرکت به سمت ظهور منجی عالم بشریت(عج) بود و امام اقدامی هیجانی انجام نداده بود.

امام جمعه موقت قزوین با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره) یک طراح تاریخ است، بیان کرد: امام خمینی(ره) در صحبتی با علامه امینی نظر ایشان را درباره اتفاقات روز ابتدای 1342 و وقایع فیضیه پرسیدند و علامه فرمودند جایی که فرمانده کل قوا هست، یک سرباز سر چهار راه نظر نمی‌دهد! نظر ایشان این بود که هر چه امام خمینی(ره) بگوید درست است.

حضور 87درصدی مردم سوریه در انتخابات به دلیل لمس ناامنی بود

وی اظهار کرد: فرمول 15 خرداد این است که آدم‌ها با تمام وجودشان آمده‌اند و امروز نیز همان روحیه لازم است و هرکس می‌تواند مردم را با تصویر حاج قاسم که خودش چاپ کرده و پشت ماشینش نصب می‌کند به انتخابات دعوت کند و منتظر سازمان‌های مختلف نباشیم چرا که در 15 خرداد نیز مردم منتظر سازمانی نبودند که حرکت و جریان ایجاد کنند و خودشان پای کار آمدند.

خطیب نماز جمعه قزوین با بیان اینکه الحمدالله سازمان تبلیغات و حوزه هنری قزوین فعالیت‌های بسیار خوبی دارند، تصریح کرد: حوزه هنری قزوین در هفته گذشته در 20 مسجد مستندی با موضوع مطالبه گری انقلابی پخش کرده است و جای تقدیر دارد اما رهبری فرمودند هر جا دیدید اختلال وجود دارد پای کار بیایید و منتظر سازمان‌ها و یا ارگان‌ها نشوید.

خضری بیان کرد: امیرالمؤمنین در خطبه 3 نهج البلاغه درخصوص نقش مردم در حکومت اسلامی که امروز بخش مهمی از صحبت‌های رهبر معظم انقلاب به این موضوع اختصاص داشت، فرمودند اگر سه چیز نبود علی(ع) خلافت را رها می‌کرد و می‌بینید که خلافت برای علی(ع) پست‌تر از آب بینی بز است، سه چیز علی(ع) را به میدان آورد؛ اول حضور حاضر که امروز انتخابات جلوه حضور حاضر است.

وی ادامه داد: این طور نیست که امام چیزی را به ملت تحمیل کند، امام به اراده ملت نگاه می‌کند. مثل یک رهبر گروه کوهنوردی که به سمت قله حرکت می‌کنند و همه با سرعت ضعیف‌ترین افراد گام بر می‌دارند و جلوتر حرکت نمی‌کنند.

این مقام مسئول گفت: امام جامعه به اراده جامعه نگاه می‌کند، اراده جامعه مذاکره می‌خواهد؟ امام خامنه‌ای فرمودند این مذاکرات برای ملت عبرت می‌شود، بعضی می‌گویند چرا آقا برخورد و یا ورود نمی‌کند؟ آنها می‌گویند در بی‌تدبیری دولت چرا حضرت آقا ورود نکرد؟ هم امام راحل و هم حضرت آقا بر اساس سرعت و توان جامعه حرکت می‌کنند.

امام جمعه موقت قزوین افزود: قله ظهور منجی عالم بشریت(عج) است و اگر در این کوهنوردی سرعت ما کم شود، به قله دیر می‌رسیم. امام خمینی(ره) سالها جلوتر از جامعه بود و حضرت آقا خیلی جلوتر از جامعه حرکت می‌کند، اما به جامعه نگاه می‌کنند که تا کجا آمده‌اند و در ادامه شما عزیزان، هیئتی‌ها، مسجدی‌ها و اهالی نماز جمعه برای امام ناصر هستند و امام به شما نگاه می‌کند؛ از مردم حضور می‌خواهد و از شما نصرت.

ایران کشوری غنی با ثروتی عظیم است و نباید به جایی برسد که برقش قطع شود

خطیب نماز جمعه قزوین عنوان کرد: اگر در تشویق مردم به حضور در انتخابات کوتاهی کنیم دو خطر بزرگ ما را تهدید می‌کند؛ اگر مشارکت در جامعه‌ای پایین بیاید، سطح امنیتش کاهش می‌یابد و مستعد ناامنی می‌شود. اینکه در سوریه 87 درصد مردم مشارکت داشتند به این دلیل است که آنها نا امنی را لمس کردند و برکات امنیت را درک کردند و عبرت یعنی به یک واقعه تاریخی نگاه کنی تا برای تو تکرار نشود.

وی عنوان کرد: قرار نیست ایران سوریه شود بعد در انتخابات شرکت کنیم، امنیت اتفاقی نیست و فقط به دست نیروهای مسلح و اطلاعات نیست، در حکومت اسلامی مردم نقش مهمی در ایجاد و تثبیت امنیت دارند. با چند کلیدواژه مردم را به صندوق‌ها دعوت کنیم که امنیت، عزت و تحول کلیدواژه‌هایی هستند که مردم را با آنها می‌توانیم به حضور در انتخابات دعوت کنیم و کافیست هر فرد دغدغه مند 5 نفر را پای صندوق بیاورد تا مشارکت پرشورتر شود.

خضری اضافه کرد: عزت ایران به مشارکت بالاست و رئیس جمهوری که تعداد آرایش پایین است در عرصه‌های بین‌المللی نمی‌تواند قدرتمندانه حضور پیدا کند و نمی‌تواند پای مذاکره‌ای که شما می‌گویید نتیجه می‌دهد، بنشیند و عزت ایران به مشارکت بالاست.

امام جمعه موقت قزوین ادامه داد: رهبری فرمودند ما در حکمرانی نیاز به تحول داریم، با کار اداری معمولی تحول ایجاد نمی‌شود. با رئیس جمهوری که ساعت 8 و 9 سر کار بیاید و 13 برود، کشور درست نمی‌شود و ما به کار جهادی که تحول ایجاد می‌کند، نیاز داریم. باید به مردم بگوییم این کشور غنی است و ثروت عظیمی دارد و نباید به جایی برسد که برقش قطع شود و به مردم، صنعت و کاسبان ضرر وارد شود و این مشکل را به کاهش نزولات آسمانی مرتبط و اقدام به فرافکنی کنند.

وی در ادامه بیان کرد: برای همه بیماران دعا می‌کنیم، به ویژه حضرت آیت‌الله عابدینی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین و از خداوند می‌خواهیم برکات ایشان در این استان مستمر باشد.

خضری در پایان گفت:  از حضرت آیت‌الله عابدینی تشکر می‌کنم که به بنده حقیر لطف داشتند و اعتماد کردند و جایگاه امام جمعه موقت قزوین را به بنده سپردند. از همه عزیزانی که با ارسال پیام به بنده تبریک گفتند تشکر می‌کنم و ان شاءالله بتوانیم خادم و سرباز خوبی برای سنگر نماز جمعه باشیم.

انتهای پیام/1700

لینک کوتاه : https://shakheskhabar.ir/213330

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.