تاریخ : 09 مهر 2 02:03
3
امام جمعه قزوین:

نمایندگان مجلس بر حسن اجرای قانون نظارت داشته باشند

  • کد خبر : 224282
  • 05 خرداد 2 16:26
نمایندگان مجلس بر حسن اجرای قانون نظارت داشته باشند
امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: وظیفه اصلی نمایندگان قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، ضمن تبریک میلاد حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) اظهار کرد: امام رضا (ع) فرمودند اگر کسی یک غم، غصه و گرفتاری را از دل مؤمنی برداشته و گره‌ای را از کار مؤمنی باز کند، در روز قیامت خدا برایش گشایش قرار می‌دهد بنابراین به تأسی از این امام بزرگوار باید سعی کنیم زمانی که به پابوسی امام رضا (ع) می‌رویم همواره گزارشی از رفع مشکلات مردم را با خود همراه داشته باشیم.

وی با اشاره به مناسبت آزادسازی جنوب لبنان برای نخستین بار افزود: سال‌ها پیش این مسئله اولین پیروزی جدی، بزرگ و چشمگیری بود که حزب‌الله لبنان به دست آورد و این پیروزی اولین سیلی محکمی بود که حزب‌الله با دست خالی بر صورت صهیونیست‌ها نواخت و آن‌ها تلخی شکست را چشیدند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: پس از آن روحیه حزب‌الله قوی شد و صهیونیست‌ها ضعیف شدند، هر روز هم شاهدیم صهیونیست‌ها از گذشته ضعیف‌تر می‌شوند، همان موقع سید حسن نصرالله در یکی از سخنرانی‌های معروف خود قسم یاد کرد و گفت رژیم صهیونیستی از خانه عنکبوت هم سست‌تر و ضعیف‌تر است.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: این سخنرانی در شرایطی بود که در آن ایام صهیونیست‌ها خیلی خودشان را قوی نشان می‌دادند، اما سید حسن نصرالله این واقعیت را در همان ایام دید و اکنون همه عالم خبر از ضعف صهیونیست‌ها دارند و خودشان هم اعتراف می‌کنند که بسیار بیچاره، درمانده و ضعیف هستند و از درون پوسیده‌اند، یعنی اختلافات داخلی آن‌ها را زمین می‌زند و موشک‌های ما هم نقش خود را به خوبی ایفا می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: در ایام خرداد ذهن و فکر ما متوجه عظمت شخصیت امام (ره) است، ایشان فرمودند تجربه‌ای که ما در این سال‌های طولانی از دنیا داریم این است که مسلمان‌ها هر چند که عده کمی باشند، وقتی در مقابل خصم مقاومت کنند پیروزند، این یک تجربه قرآنی است.

وی یادآور شد: خداوند در آیه 249 سوره مبارکه بقره فرمود «کم من فئه قلیله غلبت فئه کثیره باذن الله»، یعنی (چه بسیار شده که گروهی اندک به یاری خدا بر سپاهی بسیار غالب آمده‌اند)؛ انقلاب اسلامی ما و جنگ‌های رسول اکرم (ص) نیز شاهد همین معناست، همیشه پیغمبران خدا و ائمه ما پیروز بودند، در کربلا هم پیروز حقیقی میدان حضرت اباعبدالله (ع) بود، برای اینکه به اذن خدا قیام کرد و آن‌هایی که در دنیا و آخرت روسیاه شدند و سرنگون شده و شکست خوردند، دشمنان خدا بودند.

وی با اشاره به مناسبت روز نسیم مهر گفت: این روز مخصوص حمایت از خانواده زندانیان است، همسر زندانیان یا فرزندانی که پدر یا مادرشان زندانی شده‌اند که گناهی ندارند، زندگی این‌ها بحرانی می‌شود، ممکن است درآمد نداشته باشند یا گرفتاری‌هایی داشته باشند، حمایت از آن‌ها وظیفه ماست.

خطیب نماز جمعه قزوین اظهار کرد: امام صادق (ع) حدیثی از اجداد خود نقل کرده و آن را به رسول خدا (ص) رسانده‌ و فرمودند هر کار خوبی انجام بدهید صدقه است، هر کاری که آدم را به سمت خوبی و خیر راهنمایی می‌کند، خدا این را خیلی دوست دارد که به داد یک آدم گرفتار برسید، اگر می‌خواهید خدا شما را دوست داشته باشید بروید گرفتاری گرفتاران را حل کنید تا خدا هم گرفتاری‌های شما را به آسانی تبدیل کند. 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: گاهی ممکن است پولی برای صدقه دادن نداشته باشیم اما گفتن برخی کلمات که دلی را شاد و آدم مأیوسی را امیدوار می‌کند یا آدم زمین خورده‌ای را سر پا می‌کند، اگر چنین اتفاق‌هایی بیفتد این‌ها هم صدقه است.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: حضرت احمدبن موسی (ع) همراه دو برادر دیگرش جان خود را برای ولایت امام رضا (ع) گذاشتند و بعد از امام رضا (ع) از طریق بصره حرکت کرده و به جنوب ایران آمدند، زمانی که احمد بن موسی (ع) در مدینه بو‌د شخصیت برجسته‌ای بود، برخی‌ها گمان می‌کردند بعد از حضرت موسی کاظم (ع)، احمد بن موسی (ع) امام خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: آیت‌الله اراکی، عالم ربانی، مرجع و فقیه بزرگوار در سنین کهولت در جماران به خدمت امام (ره) رفتند و نگاهشان که به امام افتاد گفتند «السلام علیک یا رسول الله»، یعنی من آمده‌ام با شما بیعت کنم، اگر سن من از شما بیشتر است اما خدا جایگاهی برای شما در نظر گرفته که همه ما باید مطیع شما باشیم.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: امروز نیز همه ما وظیفه داریم نسبت به امام و رهبر حکیم خود هماهنگی داشته باشیم، اگر کسانی هستند که دل و روحیه‌شان جاهای دیگری است، من و شما باید آن‌ها را هدایت کنیم، مثل همان کاری که احمد بن موسی (ع) کرد، ایشان فقط حرف نزد، بلکه با برادرانش حرکت کرد.

وی یادآور شد: نقل است جمعیت انبوهی همراه ایشان بودند و از هر شهری که عبور می‌کردند تا به شیراز بیایند جمعیتشان افزوده می‌شد، همه می‌دانستند این‌ها برای ولایت علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) قیام کرده‌اند، البته در شیراز جنگی در گرفت و منجر به شهادت احمد بن موسی (ع) و یاران آن حضرت شد.

خطیب نماز جمعه قزوین با بیان اینکه وظیفه اصلی نمایندگان قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون است، عنوان کرد: افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی در سال 1359 بوده است، رهبر حکیم ما فرمودند مجلس یازدهم مظهر امید و انتظار مردم است، البته بعد توضیحی دادند و فرمودند من به طور کلی عرض می‌کنم، حالا اگر یک نماینده‌ای یک جا طور دیگری رفتار می‌کند بحثش جداست.

وی بیان کرد: ما هم از نمایندگان خودمان انتظاراتی داریم، آن کسی که نماینده مجلس می‌شود وظیفه دارد نظارت بر اجرای دقیق قوانین کند، نمایندگان باید ببینند آیا در استان ما قوانین درست اجرا می‌شود؟ آیا کسی قانون را دور نمی‌زند؟ آیا کسی کلاه بر سر قانون نمی‌گذارد؟

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: بعضی از مفاسد در استان ما اتفاق افتاد، کمیسیون اصل 90 نباید می‌گذاشت که آن فاجعه اتفاق بیفتد، چرا در آن زمان کمیسیون اصل 90 وظیفه خود را انجام نداد؟ از قضا یک نماینده قزوین در آن ایام مسئولیت کمیسیون اصل 90 را بر عهده داشت، مردم بروید مطالعه کنید و ببینید چرا کاری انجام ندادند؟

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: نایب رئیس سابق مجلس، آقای نیکزاد، به یکی از نمایندگان قزوین مأموریت داد و گفت این مسئله(یکی از مفاسد قزوین) را دنبال کنید تا در کمیسیون اصل 90 پیگیری شود، اما اصلاً صدایی شنیده نشد، شاید همان اظهارات نایب رئیس مجلس را هم خاموش کردند و صبر کردند که او هم دیگر آن‌ها را اظهار نکند.

وی تأکید کرد: ما انتظار داریم نمایندگان محترم مجلس در احیای حقوق مردم و نظارت بر اجرای قوانین و یا آن جاهایی که قانون نادیده گرفته می‌شود دقت لازم را داشته باشند تا مشمول عنایت امام‌المسلمین و رهبر معظم انقلاب اسلامی شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: تاکنون انواع و اقسام موشک با برد دو هزار کیلومتر را داشته‌ایم اما این آخرین موشکی که ساختیم خوب صهیونیست‌ها را وحشت‌زده کرده است، این موشک چهار ویژگی دارد که شاید هر موشکی این ویژگی‌ها را به طور همزمان نداشته باشد.

آیت‌الله عابدینی افزود: نخستین ویژگی این موشک این است که دو هزار کیلومتر برد دارد، یعنی لازم نیست ما به مرزهای غربی کشور برویم و آن را شلیک کنیم، بلکه اگر از داخل کشور هم آن را شلیک کنیم به شهرهای غصب شده توسط صهیونیست‌ها می‌رسد.

وی اظهار کرد: ویژگی دوم این موشک این است که با این برد طولانی نقطه‌زن هم هست، ویژگی سوم این است که رادار گریز است، یعنی رادارهای دشمن نمی‌تواند تشخیص دهد که این موشک می‌آید تا بخواهد جلوی آن را بگیرد و ضد آن را فعال کند و ویژگی چهارم و ویژگی وحشتناک آن برای صهیونیست‌ها این است که آن کلاهکی که دارد 1500 کیلو وزن دارد، این دیگر موشک‌های نوار غزه یا لبنان نیست که صهیونیست‌ها بتوانند با آن کنار بیایند، این صهیونیست‌ها را برکنار می‌کند.

خطیب نماز جمعه قزوین عنوان کرد: از صحبت‌های سید حسن نصرالله هم این روزها شنیدیم که اکنون انگیزه فرار از سرزمین‌های اشغالی نه فقط در نیروهای مسلح بلکه در همه صهیونیست‌ها در سرزمین‌های غصبی جدی شده که امیدواریم شاهد خبرهای خوشی باشیم.

 مسئولین بر کیفیت و کمیت‌ نان توجه لازم را داشته باشند 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب، برق و انرژی گفت: سال گذشته ما وضع آبی خوبی نداشتیم، امسال وضعمان از سال گذشته هم سخت‌تر است، این‌ها را نباید شوخی گرفت، همه باید دست به دست بدهیم و در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنیم، ما اگر خودمان به خودمان رحم نکنیم، ممکن است مشمول رحم پروردگار نشویم، پس لازم است خودمان به خودمان رحم کنیم.

وی در خصوص موضوع نان بیان کرد؛ از مسئولین درخواست داریم با توجه به افزایش قیمت به کمیت و کیفیت نان توجه کنند و طوری نباشد که وزن چانه نان کم شود؛ نانواها هم باید در این زمینه همت کنند.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: مسئولین باید کاری کنند تا مردم بدون ایستادن در صف‌های طولانی و با سهولت و آسانی بتوانند نان باکیفیت تهیه کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

لینک کوتاه : https://shakheskhabar.ir/224282

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.