تاریخ : 06 اسفند 2 08:52
3
امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه:

امروز قدرت موشکی ایران به دشمنان ثابت شده است

  • کد خبر : 223301
  • 23 دی 1 16:37
امروز قدرت موشکی  ایران به دشمنان ثابت شده است
امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: امروز می‌گویند کسانی که در حوزه پهپادی قوی هستند، قدرت بیشتری در دنیا دارند و امروز ما در این حوزه قدرت بالایی داریم و این بسیار ارزشمند است و آمریکایی‌ها و دشمنان هم به خوبی به این مهم پی برده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: بیانات نورانی رسول گرامی اسلام (ص) مانند چشمه جوشان و رحمت خدا وند است که موجب آشنمایی ما با تقوای الهی می‌شود.

وی افزود: هر چه  بیشتر با اهل بیت و پیامبران شناخت پیدا می‌کنیم، بیشتر به مسئله مهم تقوا خواهیم برد.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه هر چه بدی می بینیم از بی تقوایی است،عنوان کرد: اگر در محیط خانواده اعضای خانواده احترام یکدیگر را رعایت نکنند، علت آن بی تقوایی است، اگر در اداره مردم مورد تکریم قرار بگیرند، این محصول تقواست، آدم باتقوا و باشخصیت برای مردم حرمت قائل است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: انسان با تقوا، انسانی با کرامت و باشخصیت است، خداوند فرموده «ان اکرمکم عندالله اتقاکم»، اگر کسی شخصیت داشته باشد یعنی کرامت دارد، کسی کرامت دارد که تقوا دارد.

خطیب نماز جمعه قزوین تاکید کرد: هر کجا تقوا باشد آرامش است، هر کجا تقوا باشد امید، وحدت و خوشحالی هست، هر کجا تقوا نبود استرس، اضطراب و ناراحتی به جای آن می نشیند.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: امیدواریم همه همت کنیم از این سرمایه‌های عظیم قرآنی، روایی، سیره و سنت اهل بیت (ع)، تاریخ پر از افتخار دینی و ایمانی این مرز و بوم بهره ببریم و تقوای خودمان را در همه زوایای جامعه افزایش بدهیم.

وی یادآور شد: مناسبتی که امروز در آن قرار داریم، میلاد بانوی بزرگ عالم هستی، سیده، سرور و بزرگ زنان عالم از ابتدای خلقت تا پایان آن، سیده و سرور زنان بهشت  و ام ابیها (س) است.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: پیغمبر (ص) آن گونه که باید شیرینی حضور مادر را احساس نکردند، حضرت زهرا (س) برای پدرشان مادری کردند، حضرت زهرا (س) ام الائمه بودند، یعنی همسر امیرالمومنین (ع) و مادر همه امامان پس از آن حضرت به حساب می آیند و معلم امامان نیز محسوب می شوند.

امامان شاگردان حضرت زهرا (س) بودند

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: همه امامان ما خودشان را شاگرد دانشگاه امام پرور حضرت صدیقه کبری (س) می دانند، اگر ما بخواهیم از میان فضائل بی شمار حضرت فاطمه (س) یکی را برشماریم، باید بگوییم آن حضرت دریای آرامش بود.

وی عنوان کرد: این روز را به همه، به‌ویژه به بانوان گرامی، مادران و همسران شهدا تبریک عرض می کنیم، تبریک یک لفظ نیست، تبریک یعنی خدایا ما فاطمه (س) را مرکز همه برکات می دانیم، تبریک یعنی خدایا برکات وجود فاطمه (س) را در دل‌های ما و در جامعه ما، در میان زنان ما، در نظام های آموزشی و تربیتی ما جاری کن.

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) همواره اهل ذکر بود، تصریح کرد: اگر از برکات اخلاق، ذکر، دانش و کردار نیک حضرت زهرا (س) هیچ بهره‌ای نداشته باشیم، از برکات وجودی آن حضرت محروم مانده‌ و خسارت می‌بینیم.

خطیب نماز جمعه قزوین خاطرنشان کرد: یکی از برکات و ویژگی های حضرت زهرا (س) این بود که آن حضرت اهل ذکر بودند، یعنی همیشه و همواره با خدا ارتباط داشتند، آن حضرت با همه وجودشان و در همه لحظات خود را در محضر خدا می دیدند.

ذکر موجب آرامش انسان می‌شود

وی تاکید کرد: حضرت در هر شرایطی که قرار داشتند خودشان را بنده خدا و در پناه خدا می دیدند، خداوند می فرماید هر که از ذکر من روی برگرداند، با ذکر من همراه نشود، از برکت ذکر من در زندگی بهره ای نداشته باشد، نور الهی به او نرسیده است و نشاطی ندارد.

وی اظهار کرد: وقتی کسی اهل ذکر شد نشاط و امید دارد، دیگران هم اگر به سختی و مشقت بیفتند این فردی که اهل ذکر است به آن ها آرامش می بخشد؛ حضرت زهرا (س) این چنین بودند، خداوند فرمود بدانید که برای رسیدن به آرامش، غیر از ذکر راهی وجود ندارد.

آیت‌الله عابدینی افزود: اگر استرس، یأس و ناامیدی کسی را در برگرفته باشد، راه آن پناه بردن به ذکر است، با این راه آرام و راحت می شویم، زندگی مان از بحرانی بودن به آرامش می رسد، مرکز ذکر قرآن کریم است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: نماز ذکر است، همه جزئیات نماز در قرآن است، برخی از آداب و رسوم نماز را نیز از روایات یاد می گیریم، نماز جمعه ذکر است، خداوند می فرماید ای کسانی که ایمان آورده اید چون برای نماز جمعه ندا سر داده شد به سوی ذکر خدا بشتابید و داد و ستد را رها کنید، این کار برای شما بهتر است.

وی بیان کرد: خداوند در ادامه این آیات می فرماید وقتی نماز تمام شد به دنبال زندگی و معیشت خود بروید، ولی فضل خدا را دنبال کنید، درست است نماز تمام شده اما ذکر خدا تعطیل نشده است، ذکر باید مداوم باشد.

خطیب نماز جمعه قزوین خاطرنشان کرد: حج ذکر است، وقتی مناسک و مراسم حج تمام می شود باز هم هر چه می توانیم باید نام و یاد خدا را در همه لحظات زندگی داشته باشیم.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: سپس خداوند فرمود اگر می‌خواهید موفق شوید باید زیاد با خدا همراه باشید، زیاد به قرآن پناه ببرید، لحظه ای خدا را فراموش نکنید، این باعث می‌شود که شما پیروز شوید.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم نگاه به ذکر را در آیات و روایات تماشا کنیم خیلی مفصل است، خداوند فرمود اگر اهل ذکر شدید آرامش پیدا می کنید، حضرت زهرا (س) دریای بیکران آرامش بودند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین یادآور شد: نام امیرالمومنین (ع) تجلی همه خوبی‌ها و اسماءالله است و به ما آرامش می‌بخشد، نام ائمه (ع) و انبیاء ذکر است و قرآن نیز سراسر ذکر به حساب می آید.

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه امام خمینی (ره) دریای معرفت بود، تصریح کرد: امام خمینی (ره) فرمود با دلی آرام، قلبی مطمئن، روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا از میان شما می‌روم و این ویژگی‌ها نتیجه ذکر الهی است.

وی با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) افزود: امام خمینی (ره) در حقیقت آرمان‌ها، آرزوها و اندیشه‌های بلند حضرت فاطمه زهرا (س) را دنبال کرد و تحقق بخشید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تبریک روز مادر بیان کرد: امام صادق (ع) روایتی از رسول اکرم (ص) دارند که شخصی نزد رسول اکرم (ص) آمد و گفت من اگر بخواهم نیکی کنم نسبت به چه کسی نیکی کنم؟ حضرت سه بار فرمود به مادرت نیکی کن و بار چهارم فرمود به پدرت نیکی کن و این نگاه به خوبی اهمیت جایگاه مادر و همچنین پدر را نشان می‌دهد.

«مادران» والاترین و شریف‌ترین شغلِ عالم را دارند

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) فرمودند این فرزند که در دامن مادر بزرگ می شود مسئولیت بالایی دارد و مادران باید به این مسئولیت انسان‌پروری افتخار کنند و بدانند والاترین و شریف‌ترین شغل عالم همین است.

وی عنوان کرد: امام (ره) فرمود خدای تبارک و تعالی برای انسان پروری به انبیاء در طول تاریخ رسالت داد و این انسان‌پروری بر عهده مادر قرار داده شده است و باید جایگاه مادران را قدر بدانیم و احترام به جایگاه مادران را هر روز افزایش دهیم.

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: سالروز انتصاب رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به امامت جمعه تهران از سوی امام خمینی (ره) را در این ایام داریم. خطبه‌های رهبری برکات بسیاری داشت و بسیار درس آموز بود.

 

آمریکا باید از منطقه اخراج شود

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: سالروز فرار شاه را در این ایام داریم و فراموش نکرده‌ایم شور، شعف و خوشحالی بسیاری از شنیدن این خبر جامعه را در بر گرفت و خیلی طول نکشید بساط آمریکا از کشور ما برچیده شد و آن‌ها ذلیلانه از کشور ما فرار کردند.

وی بیان کرد: امروز مخصوصاً پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی سردار بزرگ اسلام عزم ما جزم شده است که آمریکا باید از منطقه اخراج شود. 

امام جمعه قزوین در باب اغتشاشات نیز بیان کرد: همه کسانی که در مقابل ما قرار گرفتند پرچم و وحدت ما را نشانه گرفتند و پرچم‌هایی را برای برخی از استان‌ها طراحی کردند تا به نقاط قوت ما آسیب وارد کنند، خوشبختانه سرشان به سنگ خورد در حالی که مهندسی آن‌ها تحسین برانگیز بود اما کارشان به شکست انجامید چرا که به قول رهبری محاسباتشان غلط و اراده جمهوری اسلامی قوی بود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: امروز می‌گویند کسانی که در حوزه پهپادی قوی هستند، قدرت بیشتری در دنیا دارند و امروز ما در این حوزه قدرت بالایی داریم و این بسیار ارزشمند است و آمریکایی‌ها و دشمنان هم به خوبی به این مهم پی برده‌اند.

انتهای پیام/1003/د

لینک کوتاه : https://shakheskhabar.ir/223301

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.